Web Design Factory - WordPress, Website

Czy przygotowanie strony www musi by drogie?

Przeglądając portale ogłoszeniowe możemy natknąć się na propozycje wykonania stron internetowych po różnych cenach. Są osoby oferujące stawki rzędu 100-300 zł jak i 4000 – 7000 zł za tą samą stronę.
Zastanawiałem się wielokrotnie jak to jest możliwe, że ktoś może wykonać stronę za taką stawkę. Patrząc na najniższe ceny są dwa wytłumaczenia:
– albo taka osoba zdobywa dopiero doświadczenie i szuka dużej ilości zleceń aby zbudować portfolio
– strona nie jest tworzona przez tą osobę, a jedynie zlecana dalej. Gdzie? Indie, Chiny, Tajlandia, to właśnie tam można tanio stworzyć czy kupić stronę www. Jednak często minusem takiego rozwiązania jest „styl” strony oraz problemy komunikacyjne. I nie mówię tutaj o problemie językowym, ale problemie w „myśleniu” nad wyglądem całej strony.

Czy warto korzystać z takich ofert? Tutaj nie odpowiem jedynie polecę aby zweryfikować taką osobę i jeśli możemy liczyć się z gorszym wykonaniem lub dużą ilością poprawek (bo czas nas nie goni) to można rozważyć taką ofertę.

A co z wysokimi stawkami? Często są efektem tworzenia CMS (systemu zarządzania treścią jakim jest np WordPress czy Drupal) od podstaw wprost dla potrzeb klienta. W efekcie oprócz tworzenia grafiki otrzymujemy narzędzie dopasowane do naszych potrzeb. Jednak nie zawsze jest to nam potrzebne, jeśli dopiero stawiamy pierwsze kroki w internecie i nie mamy jasnej drogi, którą chcemy iść warto taką ofertę odłożyć na później.

A co z stawkami pośrednimi? Często do ich stworzenia wykorzystywane są CMS (WordPress, Drupal). W takim wypadku otrzymamy propozycję wykorzystania gotowego szablonu strony (zakupionego) lub stworzenie grafiki od podstaw. Druga opcja jest droższa ale otrzymamy wygląd taki jak sobie wyobrażaliśmy.

Każda z przedstawionych opcji ma swoje wady i zalety. W naszej ofercie znajdą Państwo propozycje mieszczące się w środkowym przedziale. Do pracy wykorzystujemy CMS WordPress wraz z płatnymi szablonami jak i tworzonymi na życzenie klienta. W każdym przypadku podchodzimy do klienta w sposób indywidualny proponując najlepsze rozwiązania względem oczekiwań klienta. Pozwala nam to osiągnąć ciekawe efekty nie obciążając portfela klienta.

No Comments

Leave a Comment